BOWEN -  MASÁŽ JEMNÉHO DOTEKU

Po tisíciletí se k uzdravování a utišení nemocných používá dotek ve formě masáží a přikládání rukou na určitá místa na těle. Masáž je zřejmě nejstarším a nejjednodušším způsobem léčby. Je prokázáno, že zlepšuje duševní rozpoložení pacienta a uspíší jeho uzdravení.

Bowenova masáž dává klientům vše, co potřebují. Jemný dotek, prostor pro fyzickou i psychickou relaxaci a řešení jejich problémů. Autorem této techniky je australan Thomas Bowen. Díky jeho studentům se tato metoda celosvětově rozšířila a mnoha lidem vyřešila jejich trápení. Nově můžete kouzlo těchto speciálních masáží vyzkoušet i v našem studiu.

Bowen technika patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazní a nediagnostické metody (tělo je zde chápáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly, šlachy, fascie). Skládá se ze sérií jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Terapeut svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval, úpon nebo šlachu speciálním pohybem, poté vyvine velmi jemný tlak a po krátké čekací době (a pod stále stejným tlakem), sklouzne s kůží zpět. Mezi jednotlivými sériemi pohybů jsou krátké (asi 2 minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému „zpracování“ nové informace a umožní tak maximální využití těchto pohybů. Uvolnění nejrůznějších omezení a kontrakcí ve svalu zlepšuje krevní oběh, lymfatické drenáže či vodivost nervových vzruchů. Vzhledem k tomu, že se uvolňuje vnitřní i vnější úroveň těla, dochází často ke zlepšení funkce vnitřních orgánů i celkového zdravotního stavu.

INDIKACE:

bolesti zad, astma, artritida, syndrom karpálního tunelu, chronický únavový syndrom, kolika, trávicí potíže, neplodnost, lymfatické uzliny a cesty, ztuhlé rameno, bolesti kolen a achilovky, migrény, skolióza, zánět sedacího nervu, disharmonie kyčlí, tenisový loket, sportovní úrazy a další.

DOPORUČENÍ:

3x masáž po týdnu + 1x masáž po měsíční pauze, dále dle potřeby

Objednání

Osobně na recepci AK STUDIA nebo telefonicky 267 713 008 nebo 777 242 429.

Pro bližší informace prosím kontaktujte paní Markétu na tel. 731 479 198 (pokud neodpovídá, právě masíruje a ozve se Vám zpět hned, jak to bude možné).

Cena

Cena: 600 Kč / 60 min

Napište nám

Máte nějaký dotaz nebo se chcete objednat? Neváhejte nám nezávazně napsat, odpovíme Vám co nejdříve to bude možné.